Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Premiera edycji specjalnej płyty \"Kolędowo\"

Premiera edycji specjalnej płyty \
Wyjątkowy album Kolędowy Zakopower teraz w edycji specjalnej, wzbogaconej o 3 nowe utwory.
Pierwszy, to bardzo nastrojowa kolęda Kto nas woła specjalnie napisana dla zespołu przez Andrzeja Zaryckiego, zagrana w nietypowym instrumentarium: skrzypce, altówka, kontrabas oraz waltornia.
 
Ponadto płytę wzbogacają dwa doskonale znane utwory kojarzone ze świętami, które na stałe wrosły w naszą kulturę. Jeden, to bardzo energetycznie zagrana, piosenka zespołu Skaldowie Będzie kolęda. Zarejestrowanie tej piosenki to swego rodzaju ukłon dla zespołu, który na długo przed Zakopower z sukcesami czerpał z ludowej muzyki Podhala. 
Drugi to znana chyba wszystkim pastorałka Lulejże mi, lulej oryginalnie zaśpiewana przez Panią Ewę Bem w finalnej scenie kultowego filmu „Miś”. Obie piosenki nagrane są z niepodrabialnych zakopiańskim charakterem zespołu Zakopower.
Płytę można kupić już dziś pod tym linkiem
 

 

Podstawowy album zawiera kolędy zaaranżowane na skład Zakopower poszerzony o gości (Mateusz Pospieszalski, Antoni Gralak, Thomas Sanchez). Aranż to idealny środek pomiędzy tym co w kolędach najważniejsze – tradycją i emocjami, a z drugiej strony świeżością ale bez sztucznego parcia na wymyślne nowatorstwo. Stąd w kolędach Zakopower pojawiają się nowe zwrotki, tematy muzyczne, dodatkowe refreny. Do tego zespół często zmienia rytmy, wykorzystując pulsację m.in. reggae czy samby. Mało tego, prócz standardowego (i tak już bardzo rozbudowanego) instrumentarium, będzie można usłyszeć sekcję dętą, instrumenty perkusyjne, czy chórek kobiecych głosów. 
Ponadto podhalański rdzeń zespołu, czyli kwartet góralski dołożył jeszcze 4 akustyczne, folkowe pastorałki oszczędne i surowe w formie, ale z mocnym ładunkiem emocjonalnym – jakże charakterystycznym dla Podhala. Mamy więc tradycyjne polskie kolędy i pastorałki właściwe tylko dla naszych Tatr.
Całość kończy się tradycyjnymi góralskimi życzeniami świątecznymi.
 
 
 
Tracklista:
1. Gdy się Chrystus rodzi
2. Lulajże Jezuniu 
3. Mędrcy świata monarchowie 
4. Przybieżeli do Betlejem
5. Przystąpmy do szopy
6. Paśli pasterze woły
7. Cicha noc
8. Tryumfy Króla Niebieskiego
9. Pójdźmy wszyscy do stajenki 
10. Z narodzenia Pana
11. Ej malućki
12. Przy hornéj dolinié
13. Ej, a wcora z wiecora
Bonus:
Kto nas woła
Będzie kolęda (piosenka zespołu Skaldowie)
Lulej, że mi lulej (piosenka oryginalnie wykonana przez Ewę Bem w filmie „Miś”)
 
Zycénià
 
« powrót
Najbliższe Koncerty
Galeria

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dyskografia
Boso Koncertowo Na siedem Musi chal
AKTUALNOŚCI ll KONCERTY ll BIOGRAFIA ll GALERIA ll MULTIMEDIA ll ARTYKUŁY PRASOWE ll POLECAMY ll RIDER TECHNICZNY ll KONTAKT

Copyright © Kayax 2011