Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Boso na szczyt :)

Boso na szczyt :)
 
„Boso na szczyt. 10-lecie zespołu Zakopower” 
otworzy drugi dzień Polsat SuperHit Festiwal.
 
Rockowe ciało i folkowa dusza to ich znak rozpoznawczy. 100 koncertów rocznie, tysiące wiernych fanów i liczne nagrody już od pierwszego roku istnienia. Niepowtarzalny głos wokalisty, górala z krwi i kości, Sebastiana Karpiela–Bułecki oraz intrygujące kompozycje Mateusza Pospieszalskiego. Tak w skrócie opisać można fenomen grupy Zakopower, z którą w sobotni wieczór będziemy świętować 10. urodziny! 
Drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2015 wspólnie z zespołem Zakopower będziemy świętować jubileusz 10-lecia jego istnienia. – Gram z potrzeby serca, to mi daje radość – mówił w wywiadzie dla „Zwierciadła” Sebastian Karpiel – Bułecka. Tę radość i zaangażowanie widać w każdym wykonywanym przez grupę utworze. Wierny korzeniom, posiada cenną umiejętność łączenia ich ze współczesnymi muzycznymi nurtami i tradycyjnym, góralskim, folkowym brzmieniem. 
 
Zakopower zadebiutował w 2005 r. płytą „Music Hal”. Znakomite kompozycje, które się na niej znalazły, w krótkim czasie podbiły serca Polaków, a album zyskał status złotego. Twórczość zespołu docenili także jurorzy festiwali, m.in.: Zakopower został uhonorowany nagrodą Artysty trendy na Sopot TOPtrendy Festiwal 2005. Muzycy są też laureatami kilku Fryderyków, m.in.: Grupa Roku 2012 oraz piosenka roku 2012 („Boso”). Na drugiej płycie „Na siedem” (2007) gościnnie zagrał z zespołem Nigel Kennedy! Ostatni, wydany w 2011 album „Boso” to kolejny oszałamiający sukces grupy. Promujący go singiel „Boso” znalazł się na listach przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce i gościł na nich kilka miesięcy.
Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, którego premiera planowana jest na jesień 2015, a pierwszy singiel „Tak ma być” będzie miał swoją premierę 30 maja właśnie na Festiwalu.
 
W sopockiej Operze Leśnej fani usłyszą „Kiebyś Ty” – singiel promujący pierwszy album grupy „Music Hal” zespół wykona hit „Boso”, który gościł na POPliście RMF aż 16 tygodni, a aż 9 razy znalazł się na 1. miejscu! Nie zabraknie też niespodzianek. Usłyszymy m.in. przebój, który notowany był na liście Darka Maciborka i to 3 razy na jej szczycie - „Bóg wie gdzie”. Z kolei drugą, wydaną w 2007 roku złotą płytę „Na siedem” reprezentować będzie utwór „Galop”. Usłyszymy także liryczne „W dzikie wino zaplątani”, piosenkę, do której tekst napisał Marek Grechuta, a jej cover znajduje się w albumie Zakopower zatytułowanym „Koncertowo”. 
 
Na sopockiej scenie zespół pojawi się w składzie: Sebastian Karpiel-Bułecka (wokal, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka), Bartek Kudasik (głos, altówka), Wojciech Topa (głos, skrzypce), Józef Chyc (głos, basy podhalańskie), Piotr Rychlec (instrumenty klawiszowe), Łukasz Moskal (głos, perkusja), Tomek Krawczyk (gitara elektryczna), Michał Trąbski (gitara basowa), Dominik Trębski (trąbka). 
Nie zabraknie też znamienitych gości. 
Nie wiele osób pamięta, że zanim jeszcze powstał zespół Zakopower, jego góralska część udzielała się na płytach innych artystów, m.in. na płycie „Kayah i Bregovic”. W repertuarze pojawi więc się piosenka z tego albumu „Prawy do lewego” – nie zabraknie oczywiście samej Kayah. 
Sebastian Karpiel Bułecka zaprosił również Igora Herbuta z grupy LemOn, z którym wykona piosenkę „Bóg wie gdzie” oraz kompozytora i producenta Zakopower – Mateusza Pospieszalskiego
« powrót
Najbliższe Koncerty
Galeria

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dyskografia
Boso Koncertowo Na siedem Musi chal
AKTUALNOŚCI ll KONCERTY ll BIOGRAFIA ll GALERIA ll MULTIMEDIA ll ARTYKUŁY PRASOWE ll POLECAMY ll RIDER TECHNICZNY ll KONTAKT

Copyright © Kayax 2011