Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

Zakopower // Joanna Kondrat - Głosy dla Hospicjów - Zakopower - Gdańsk

Miejsce: Filharmonia Bałtycka
Adres: Ołowianka 1
Data: 13.10.2018
Godzina: 18:00
Cena biletu: 80/100/130 zł

Zapraszamy na wyjątkowy koncert, w cyklu "Głosy dla Hospicjów". W tym roku gwiazdami wieczoru będą zespół Zakopower (Zakopower - Official) - folkowa „dusza” obleczona rockowym ciałem oraz Joanna Kondrat wokalistka, której wrażliwość muzyczna zachwyca wielu słuchaczy.
Sprzedaż biletów: 
ticketmaster: https://bit.ly/2L0ow3A
kasy Filharmonii Bałtyckiej: http://www.filharmonia.gda.pl/pl/repertuar/icalrepeat.detail/2018/10/13/2389/-/zakopower-i-joanna-kondrat
bilety24

W związku z 35 – leciem powstania Domowego Hospicjum dla Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC, a także 15 – leciem działalności Fundacji Hospicyjnej, koncert będzie miał wyjątkowy, jubileuszowy charakter. Wydarzenie będzie muzycznym podziękowaniem osobom, instytucjom i firmom, które na przestrzeni lat współtworzyły i wspierały hospicjum.

Całkowity dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie dla podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, które otacza opieką blisko 800 pacjentów rocznie, zarówno w opiece domowej, jak i w Domu Hospicyjnym przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Koncert otworzy także kampanię „Hospicjum to też Życie”, po raz trzeci poświęconą opiekunom rodzinnym. 

ZAKOPOWER łączy podhalańskie nuty z nowoczesnym brzmieniem. Tradycyjne instrumentarium pięknie równoważy rockowym dźwiękiem gitary, mocnym uderzeniem sekcji rytmicznej czy jazzowej sekcji dętej. Interpretacje polskich folkowych brzmień muzycy prezentowali na całym świecie: w Indiach, Chinach, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Podczas wizyty w Londynie zachwycili reporterów „The Times”. Nagradzani na polskim rynku muzycznym: w 2007 Fryderykiem w kategorii Album roku Etno/Folk! za płytę Na siedem. W 2011 tytułem potrójnej platynowej płyty za album Boso, który w 2012 zdobył także trzy Fryderyki.

Sebastian Karpiel Bułecka głos, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka
Bartek Kudasik głos, altówka, skrzypce
Wojciech Topa głos, skrzypce
Józef Chyc głos, basy podhalańskie
Piotr Rychlec instrumenty klawiszowe
Bartosz Nazaruk perkusja
Tomek Krawczyk gitara elektryczna
Michał Trąbski gitara basowa
Dominik Trębski trąbka

W pierwszej części koncertu wystąpi Joanna Kondrat: wokalistka, autorka tekstów i muzyki, której niezwykła wrażliwość i talent literacki zachwycają słuchaczy i krytyków muzycznych. Dotychczas nagrała dwa albumy autorskie: Samosie (2011) i Karma (2016). Jej utwory są pełne refleksji i poszukiwań. Zaangażowała się w walkę z przemocą wobec kobiet, tworząc cykl Niebieskich Koncertów i Niebieski Film, który jest narzędziem wspierającym pracę terapeutów Niebieskiej Linii. We współpracy z Filharmonią Łódzką tworzy projekt Chopin. Powroty, w którym prezentuje utwory na głos i fortepian, w jazzowych piosenkowych aranżacjach. Jej występ w cyklu Głosy dla Hospicjów będzie miał charakter recitalu, który uświetni wręczenie nagród z okazji jubileuszu 35-lecia Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. 
Akompaniament: Kamil Barański – klawiszowiec, pianista, muzyk sesyjny, producent muzyczny, aranżer, akompaniator.

Sponsorzy: Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Bliżej źródełMercedes-Benz Witman, Grafito, Mercure Gdansk Stare MiastoTS PCB Techno-Service S.A.OffstageSecurityGolden Tulip Gdańsk ResidenceJohnnyBros, Santander

Partnerzy: Filharmonia Bałtycka, Totalizator Sportowy LottoBilety24.plTicketmasterempik
 
 
 
 
AKTUALNOŚCI ll KONCERTY ll BIOGRAFIA ll GALERIA ll MULTIMEDIA ll ARTYKUŁY PRASOWE ll POLECAMY ll RIDER TECHNICZNY ll KONTAKT

Copyright © Kayax 2011