Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Zagramy na Wyspach

Zagramy na Wyspach

Na stronie www.zakopower.co.uk można kupić bilety na koncerty naszej brytyjskiej trasy!!!
Zapraszamy. Będziemy na Wyspach już w maju. Startujemy 9 maja w Edynburgu

Szczegóły w zakładce KONCERTY

“Wszyscy moi przyjaciele oszaleli na punkcie ZAKOPOWER. Każdy kupił ich album!” Nigel Kennedy Po nadzwyczaj udanym londyńskim debiucie w 2010 roku, który miał miejsce na prestiżowej sali Queen Elizabeth Hall w Southbank Centre, ZAKOPOWER obecnie najbardziej popularny zespół na polskiej scenie muzycznej powraca na Wyspy. W maju szykują dłuższą trasę koncertową, swoją pierwsza pierwszą w Wielkiej Brytanii. Założony przez fenomenalnego skrzypka, wokalistę i frontmana Sebastiana Karpiela – Bułeckę zespół jako jedyny z tak wielkim sukcesem połaczył tradycyjną muzykę góralską ze współczesnym brzmieniem. Kilkakrotnie wyróżnieni na Festiwalu w Opolu, zwycięzcy Festiwalu Toptrendy, zdobywcy prestiżowej nagrody Fryderyka w 2008 roku, w kategorii etno/folk w Polsce ZAKOPOWER biją rekordy popularności. Wszystkie ich 3 albumy, w tym także DVD “ Koncertowo” osiągnęły status Złotej Płyty. Ich najnowszy krążek “Boso” królował na polskich listach przebojów przez ostatnie pół roku, osiągnął status podwójnej Platynowej Płyty.

Opisywany czasem jako formacja typu folk rock, zespół ZAKOPOWER wymyka się wszelkim próbom klasyfikacji. Ich muzyka, inspirowana tradycją skalnego Podhala równie mocno oparta jest na estetyce rockowej, zapożycza z tradycji jazzu i punka jak też czerpie z różnorodnych nurtów etnicznych. Końcowy rezultat to prawdziwie unikalne, autentyczne i mocne brzmienie – żywiołowe, zaraźliwe i błyskawicznie rozpoznawalne.

Są właściwie jedynym polskim zespołem o korzeniach rockowo etnicznych, który stopniowo i konsekwentnie zjednuje sobie fanów wśród zagraniczej publiczności. Koncertowali między innymi w Indiach, we Włoszech, na Węgrzech, w Chorwacji, gościli na prestiżowych festiwalach , w Ostrawie, Rudolstadt czy węgierskim Sziget, wystąpili podczas EXPO 2010 w Szanghaju. Ich występy na londyńskim festiwalu Nigel Kennedy’s Polish Weekend zrobiły furorę, a „The Times” zachwycał się zarówno charyzmą jak i grą skrzypcową lidera, Sebastiana Karpiela – Bułecki.

Na scenie muzycy ZAKOPOWER dają z siebie wszystko . Jak wielokrotnie podkreśla lider zespołu, każda publiczność, każdy koncert jest dla nich ważny. Świetni instrumentaliści, wspaniale ze sobą zgrani, niezawodnie, każdorazowo przedstawiają wyśmienity, dynamiczny i żywiołowy koncert. Potwierdzają to raporty fanów, domagających się coraz większej ilości koncertów. Tylko w ubiegłym roku zespół zagrał ich aż 108!

ZAKOPOWER tworzą:

Sebastian Karpiel – Bułecka skrzypce, dudy, vocal
Bartłomiek Kudasik - altowka, vocals
Wojciech Topa – skrzypce, vocals
Józef Chyc- Scepon - basy góralskie
Piotr Rychlec – instrumenty klawiszowe
Tomasz Krawczyk – gitara elektryczna
Dominik Trębski – trąbka
Michał Trąbski – gitara basowa
Łukasz Moskal - perkusja

Informacje oraz bilety: www.zakopower.co.uk

« powrót
Najbliższe Koncerty
Galeria

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dyskografia
Boso Koncertowo Na siedem Musi chal
AKTUALNOŚCI ll KONCERTY ll BIOGRAFIA ll GALERIA ll MULTIMEDIA ll ARTYKUŁY PRASOWE ll POLECAMY ll RIDER TECHNICZNY ll KONTAKT

Copyright © Kayax 2011