Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Nowy singiel w Eterze

Nowy singiel w Eterze Wypuściliśmy do rozgłośni radiowych nasz nowy singiel! "Poduszki" odpowiedzą na pytanie, czy zespół Zakopower może funkcjonować bez skrzypiec...?

Poduszki

Muzykę skomponował i piosenkę wyprodukował (podobnie jak całą płytę) Mateusz Pospieszalski. Autorem słów jest główny „tekściarz” zespołu Bartek Kudasik.

Poduszki to wyjątkowa kompozycja na płycie „Boso”. Można zaryzykować twierdzenie, że to najmniej „zakopowerowy” utwór z, tych które zespół przedstawił na ostatnim krążku. Oczywiście to ten sam skład osobowy, ten sam charyzmatyczny lider, ale już nie to samo instrumentarium. W Poduszkach nie znajdziecie państwo w ogóle brzmienia smyków! Wszystkie pozostałe utwory z „Boso” nagrane są z udziałem kwartetu smyczkowego (2 x skrzypce, altówka, basy podhalańskie – wiolonczela bez jednej struny) i jest to udział dosyć znaczący. Poduszki to jedyny utwór bez tak charakterystycznych dla Zakopower „smyczków”.

Singiel w warstwie tekstowej nawiązuje do nastroju albumu „Boso”, wpisuje się w tematykę przemijania i jest bodaj najjaskrawszą tego zagadnienia egzemplifikacją na płycie. Oswaja ostatni „etap przemijania” – odejście.

…Może za parę lat
W ręce ktoś klaśnie i nie będzie mnie…

 

Poduszki

muz. Mateusz Pospieszalski, sł. Bartłomiej Kudasik

Sebastian Karpiel Bułecka - głos;

Bartek Kudasik - głos;

Wojciech Topa - głos;

Józef Chyc - głos;

Piotr Rychlec - instrumenty klawiszowe;

Łukasz Moskal - perkusja;

Tomek Krawczyk - gitara elektryczna;

Michał Trąbski - gitara basowa

 

Gościnnie:
Mateusz Pospieszalski - saksofon, głos,

 

 

 

 

« powrót
Najbliższe Koncerty
Galeria

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dyskografia
Boso Koncertowo Na siedem Musi chal
AKTUALNOŚCI ll KONCERTY ll BIOGRAFIA ll GALERIA ll MULTIMEDIA ll ARTYKUŁY PRASOWE ll POLECAMY ll RIDER TECHNICZNY ll KONTAKT

Copyright © Kayax 2011