Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Rok 2012, był rokiem cyfr: 0, 1 i 3.

103 tysiące sprzedanych płyt
potrójna platynowa płyta dla Boso
130 zagranych koncertów
3 Fryderyki
 
 
Minął kolejny rok naszego muzykowania i jakkolwiek dalecy jesteśmy od podsumowań – te zostawiamy dziennikarzom czy statystykom – to jednak wydaje nam się że miło nam będzie wspominać rok 2012!
Nie ukrywamy, że kilka planów udało nam się zrealizować, inne przepadły w fazie projektu, trochę rzeczy wydarzyło się niespodziewanie, czym bardzo pozytywnie nas zaskoczyły, inne już takim pozytywnym zaskoczeniem się nie okazały.
Ale do rzeczy:

 

Największą niespodzianką dla nas jest nieustająca popularność ostatniego naszego albumu – „Boso”! Minęło już ponad 1,5 roku odkąd jest na rynku, a ciągle znajduje uznanie w najważniejszym dla płyty miejscu, czyli w Waszych rękach, dodamy, że „Boso” było najczęściej kupowanym muzycznym prezentem świątecznym! Dziękujemy za ten stały dowód aprobaty dla naszej pracy!
Pochwalimy się Wam, że to Wasze ręce zdjęły z półek sklepowych już przeszło 100.000 szt (licznik na koniec 2012 roku dobił do oszałamiającej nas liczby 103 455 szt!!! – POTRÓJNA PLATYNA).
Z tego miejsca dziękujemy Wam, naszym Fanom, a szczególnie FanKlubowi za nieustające wsparcie.
 
Pochodną Waszej dla nas przychylności są nagrody przyznawane przez branżę, festiwale czy inne, różne gremia. I tak poczynając od stycznia przypadło nam odebrać nagrodę Bestsellerów Empiku za sprzedaż największej ilości płyt w kategorii „Muzyka. Artysta polski”. W kwietniu Akademia uhonorowała nas aż trzema statuetkami Fryderyka w kategoriach: Grupa Roku, Album roku Folk/Muzyka Świata, Piosenka roku. Pod koniec maja uplasowaliśmy się na drugim miejscu w prestiżowych TOPach festiwalu TopTrendy.
W czerwcu, jeszcze nim sędzia odgwizdał początek meczu Polaków z Grekami na Euro obdarowaliście nas dwiema Superjedynkami na Festiwalu Opolskim (SuperArtysta i SuperPrzebój).
 
To, co udało nam się zrealizować i marzyliśmy o tym od dłuższego czasu to koncerty za granicą.
Wprawdzie już wcześniej robiliśmy ciekawe wypady, ale były to pojedyncze występy. W 2012 też udało nam się kilka takich wypadów zorganizować: USA (Chicago), Kanada (Toronto), Rosja (Petersburg), Niemcy (Kolonia - 2 koncerty), ale szczególnie dumni jesteśmy z naszej 6-cio koncertowej trasy po Wielkiej Brytanii. Tym bardziej, że udało nam się zgromadzić łącznie przed sceną blisko 3,5 tysięczną publikę. Objazd zakończyliśmy występem na festiwalu Eurocultured w Manchesterze.
 
W sumie zliczając wszystkie koncerty w 2012 roku, zagraliśmy ich aż 130! Próbowaliśmy zliczyć przejechane kilometry… ale się poddaliśmy :)
 
O planach, które się nie ziściły wspominać nie będziemy, bo liczymy , ze przyjdzie im się ziścić w przyszłości. Najlepiej najbliższej :)!
 
Co przyniesie rok 2013? Będziemy wiedzieć wtedy, kiedy już to przyniesie!
« powrót
Najbliższe Koncerty
Galeria

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dyskografia
Boso Koncertowo Na siedem Musi chal
AKTUALNOŚCI ll KONCERTY ll BIOGRAFIA ll GALERIA ll MULTIMEDIA ll ARTYKUŁY PRASOWE ll POLECAMY ll RIDER TECHNICZNY ll KONTAKT

Copyright © Kayax 2011